Blog
sty 09

Hej kolęda, kolęda

kolędowanieDziś nas prawie zasypało. Prawdziwa zimowa aura tuż po Trzech Królach dobrze nas nastraja do powrotu do wspólnego kolędowania. Właśnie na dziś jesteśmy zaproszeni do naszych znajomych z pobliskiej Zawady na wspólne śpiewanie kolęd. Zdjęcie obok pochodzi ze spotkania kolędowego sprzed dwóch lat w naszej chacie. Będą więc stare polskie kolędy i pastorałki – te, które znamy wszyscy, ale i też mniej znane pastorałki podhalańskie. Będzie i ta, której nauczył mnie kolega Harnaś – Józek Zatłoka – Gadowski rodem z Czerwiennego: „Hej, gdybyś Ty się Jezu, hej w Cerwiennem urodził, hej to byś Ty w płorteckach i biołej cuse chłodził”.

2 komentarze

  1. ela grocholska
    12 stycznia 2010 at 09:43 ·

    popatrz, jaki ten świat mały. Ja w Czerwiennem często bywałam, bo przyjaźniłam się z Marysia Kulą, po mężu Bachledą. Od lat mieszka w Chicago, ale teraz od emerytury męża pomieszkują w Zakopanem, gdzie mają dom. Los nas nieprzypadkowo zetknął w Opolu…

  2. Sabina Jacak
    10 stycznia 2010 at 21:05 ·

    Cześć Wojtek ! Coraz więcej wspomnień niosą Twoje teksty. Harnaś-tak pamiętam Go! Na zdjęciu widzę „Gerardów”.Szczególnie uzdolniona muzycznie rodzina.Pozdrowienia dla wszystkich znajomych!