30 maja 2010, niedziela, 20:05

Kalimera!

Greckim dzień dobry witam sympatyków Chaty w lesie. Udało mi się pokonać trudności z bezpłatnym dostępem do internetu, dzięki czemu mogę trochę informacji i zdjęć z greckiej wyspy Thassos zamieścić na swoim leśnym blogu.

THASSOS, to niewielka wyspa Morza Egejskiego – 390 km kwadratowych i o obwodzie 108 km. Zwana wyspą zieloną – greckim szmaragdem Północy. Wyspa jest oddalona od  lądu zaledwie 12 km i liczy 15 tys. mieszkańców. Administracyjnie jest pod zarządem miasta Kavala w północnej części Grecji.

1 komentarz do Kalimera!

  • Darek i Aga

    Pamiętam „P-rezydencie” jak pisałeś tego posta. I chyba jako jeden z pierwszych go czytałem. Teraz już wróciliśmy do kraju, minęło kilka dni a my odczuwamy dziwną pustkę i żal, że musieliśmy z tego cudownego miejsca wyjechać. Słońce, plaża i cudowni ludzie tego brakuje najbardziej. W Polsce teraz mamy upały po 35 stopni ale nie jest to takie przyjemne słoneczko jak na Thassos, parno duszo, tak że oddychać się nie da i powietrze jakieś takie gęste.

    Pozdrawiamy :)

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>