27 listopada 2014, czwartek, 14:40

Wokół Sagrada Familia

 

Ostatni raz spacerowałem wokół Sagrada Familia kilkanaście lat temu. Teraz zauważyłem, jak wiele się zmieniło i widać wyraźny postęp przy finalizowaniu tej nieprawdopodobnej budowli.

To niedokończone dzieło Antonio Gaudiego z dnia na dzień potężnieje i przybiera coraz to nowych kształtów architektonicznych. Te ciemniejsze fragmenty budowli mają już ponad sto lat i można wyraźnie dostrzec te jaśniejsze, dobudowywane na bieżąco w ostatnich latach.

Nadal budowli towarzyszą nieodłącznie dźwigi i rusztowania, jak przed laty. I nadal gmach oplatają wianuszki turystów, którzy ustawiając się w kolejce chcą zwiedzić wnętrze bazyliki, którą w 2010 roku  konsekrował papież Benedykt XVI.

W ostatni weekend w Barcelonie było jeszcze 21 stopni i tłumy turystów z całego świata, ale chyba przeważali Japończycy, którzy podobno łożą duże środki na budowę tej świątyni.

  

Odpowiedz

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>