Blog
sty 05

Z nowymi planami w Nowy Rok

Już wspominałem kiedyś na blogu o swoich zainteresowaniach i planach poszerzenia horyzontów. Tym nowym hobby stały się podyplomowe studia z zakresu naturoterapii. W połowie ubiegłego roku ukończyłem je na GWSP im. Karola Goduli w Chorzowie.

Zdobytą wiedzę chciałbym wykorzystać przy organizacji specjalnych turnusów promocji zdrowia, zdrowego żywienia i zdrowego trybu życia z wykorzystaniem alternatywnych form terapii przy korzystaniu z niezwykłej lokalizacji Chaty w lesie. Otoczenie w miarę nieskazitelnej natury Borów Stobrawskich stwarza te możliwości.

Jedną z pierwszych form terapii chciałbym już polecić – to terapia sauną. Tu przytoczę jedną z tez lekarza, naturoterapeuty – Lawrenca Wilsona, który pisze:

W czasie systematycznego korzystania z sauny cofa się wiele zmian, które pojawiły się wraz z wiekiem. Obejmuje to takie procesy jak spowolnienie metabolizmu, osłabienie pocenia się, utrudniony powrót do zdrowia i zmniejszona zdolność do pozbywania się toksyn i infekcji. Zmiany te zwiększają ryzyko pojawienia się poważniejszych chorób i przyspieszonego starzenia się. Ponieważ terapia sauną może cofnąć te zmiany, może być traktowana jako doskonała terapia przeciwstarzeniowa”. *

    

 

 

 

 

 

Już od ubiegłego roku funkcjonuje nasza sauna w stodole i cieszy się powodzeniem naszych gości. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: info@chatawlesie.pl

______________________________________________________________

* Lawrence Wilson, MD „Terapia sauną w celach detoksykacyjnych i leczniczych” – Wydawnictwo Lekarskie SIMILIMUM 2017.