Blog
maj 09

Podsumowanie biegów

Pierwsze koty za płoty. Biegi w ramach ogólnopolskiej akcji POLSKA BIEGA wokół bazy ekoturystycznej Chata w lesie zakończyły się pełnym sukcesem. W Kęszycach pojawiło się około 120 osób – w tym aż 71 zawodników! Takiego najazdu ta leśna osada jeszcze nie przeżywała. Dopisała piękna pogoda, choć prognozy wcześniej tego nie zapowiadały. Przybyły dzieci i młodzież z okolicznych szkół, ich opiekunowie, rodzice, mieszkańcy sąsiadujących z Kęszycami miejscowości i pojedyncze osoby nawet z Opola.

Niezwykłą atrakcją była zafundowana przez jednego ze sponsorów (AVIVA Commercial Union) pompowana zjeżdżalnia dla dzieci (wielka jak stodoła), która dojechała na miejsce imprezy aż z Warszawy. Medale, nagrody ufundowane przez sponsorów oraz darmowy piknik z pieczeniem kiełbasek, kołaczem i napojami radowały uczestników poszczególnych konkurencji i kibiców.

Podziękowania dla sponsorów imprezy, którymi były następujące firmy: ESTEVES DVD z Zagwiździa, VITROTERM, STORA ENSO, JARO-MAX, MAKBED z Murowa, FERFET – PIECZARKI z Szymonkowa, PIEKARNIA Werner Weidel z Zagwiździa, Wójt Gminy Murów oraz dyrekcja Opolskich Parków Krajobrazowych z siedzibą w Ładzy i dyrektor Szkoły Podstawowej w Murowie – Pani Barbara Kamińska. Opiekę medyczną prowadziła dr Aleksandra Kamińska, a nad bezpieczeństwem i przebiegiem imprezy czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Zagwiździa. Profesjonalną rozgrzewkę zawodników prowadził ratownik medyczny i maratończyk – Krzysztof Goplański z Opola, który również opowiadał o swoich biegach i prezentował zdobyte trofea.

Zwycięzcy w trzech pierwszych miejsc poszczególnych biegach otrzymali pamiątkowe medale i nagrody, a wszyscy uczestnicy biegów upominki i dyplomy (wyniki biegów w tekście dalej).

Gorące podziękowania składam moim współorganizatorom: nauczycielowi i przewodnikowi turystycznemu – Jerzemu Fiebichowi z Murowa, pełniącemu również rolę głównego sędziego, Jerzemu Kupczykowi – redaktorowi Echo Gminy Murów, Michałowi Stelmaszykowi z dyrekcji Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, sąsiadowi – Wieśkowi Błoniarzowi oraz Jurkowi Podkówce z Opola – harcerskiemu animatorowi, który dodatkowo uatrakcyjnił zakończenie imprezy grą na akordeonie. Foto poniżej Hubert Nanko.

Wyniki biegów                                                                            

POLSKA BIEGA – Kęszyce 2010

Dziewczęta – 16 uczestniczek – dystans 1 km

  1. Ilona Nowicka – Zagwiździe
  2. Małgorzata Klimczuk – Zagwiździe
  3. Jessica Czorniczek – Murów

Chłopcy – 19 uczestników – dystans 1 km                            

  1. Grzegorz Hoffmann – Zagwiździe
  2. Brajan Niemiec – Grabczok
  3. Patryk Borosz – Grabczok

Dorośli – 12 uczestników – dystans 5 km

  1. Sebastian Holik – Biadacz
  2. Aleksander Racławicki – Opole
  3. Kornelia Polek-Duraj – Murów

Nordic Walking – 24 uczestników – dystans 1 km i więcej.